W Luksemburgu jest do…

W Luksemburgu jest do kupienia… opancerzony Peugeot 205 GTI z przebiegiem 14 700 km. Tak, niecałe 15kkm.http://www.artandrevs.com/car.php?id=560
Należał do Bernarda Arnaulta, szefa LVMH. Jeśli nie wiecie, co to za firma, to spytajcie jakiegoś różowego. A jak nie macie żadnego pod ręką, to Wam powiem. Rozwinięcie tego skrótu brzmi: Louis Vuitton Moët Hennessy – tak zwane dobra luksusowe czyli droga wóda i jeszcze droższe gadżety, na przykład torebki warte pół Ferrari.
Monsieur Arnault potrzebował jakiegoś zgrabnego auta do jazdy na co dzień po mieście, żeby samemu prowadzić. Ponieważ nie chciał ostentacyjnie demonstrować swojego statusu i narażać się drwiny, to zrezygnował z limuzyny i w 1990 roku zamówił tego właśnie GTI, ale jako człowiek obracający milionami na wysokim stanowisku, zadbał o swoje bezpieczeństwo i w firmie Labbé zamówił opancerzenie wozu.
Zamówieniu stało się zadość. Auto zostało rozłożone, otrzymało opancerzenie na poziomie 2 (cokolwiek to znaczy). Samochód – co oczywiste – oprócz dodatkowych metalowych paneli i pancernych szyb wyposażono we wzmocnione hamulce i zawieszenie. Z luksusów dołożyli jeszcze skórzana tapicerkę, klimę i wspomaganie kierownicy. Tych bajerów nie było w oryginalnym 205 GTI.
Ta, wiem, co sobie myślicie: jak mógł nim zasuwać, skoro opancerzony wóz był ciężki jak Star 266. No tak, ważył 1400 kg. Ale mnie by to nie przeszkadzało i latałbym nim ile wlezie.
Kiedy pan Arnault jeździł po mieście, nikt się pokapował, że to właśnie on i na dodatek w opancerzonym wozie. Właściciel natłukł niecałe 15 000 km przebiegu i po kilku latach odstawił samochód do garażu. Sprzedał go w 2009 roku. Niedawno GTI przeszło przegląd podzespołów i podobno jeździ elegancko. Wciąż jest zarejestrowane na pana Arnaulta, co oznacza, że ma czarne francuskie blaszki z Paryża 743 HYV 75. I to jest najfajniejsze.
Wóz jest do wzięcia za 37 500 euro. Powodzenia!
PS. Ciekawe czym w takim razie jeździł drugi szef LVMH – Antonio Belloni?
#ciekawostki #mirkobawiiuczy #motoryzacja #auta #samochody #gruparatowaniapoziomu Tekst nie mój, źródło

Powered by WPeMatico