#ciekawostki #motoryzacja…

#ciekawostki #motoryzacja #samochody
Na obrazku wnętrzne Golfa MK2 wersji C.. jest to w sumie dość rzadka wersja, którą zdecydowano się wypuścić 2 lata po rozpoczęciu produkcji tj w 1985r.. jak szybko zawitała na rynku tak szybko znikła bo w tym samym roku przestali ją wydawać..
Produkcja Golfa MK2 odbywała się w latach 1983-1992.
Była to tak zwana bieda wersja do przesady… posunięto się w tym zbyt daleko i pewnikiem to było przyczyną szybkiego zakończenia produkcji tej wersji..
Zrezygnowano w stosunku do poprzednich najniższych wersji min z:
– kieszeni drzwi bocznych
– zegarka w liczniku
– dziennego przebiegu w liczniku, pod przebiegiem ogólnym w miejscu gdzie są rolki do dziennego jest po prostu pusto
– przebieg ogólny miał tylko 5 rolek zamiast 6, tzn po 99 999 się przekręcał, zamiast po 999 999
– nawiewów ! środkowych były tylko dwie kratki po bokach na boczne szyby oraz na szybę przednią. W miejscu środkowych nawiewów wstawiono wielgachną popielniczkę z zapalniczką.
– lusterka nie miały też regulacji – chociaż tutaj nie mam pewności czy w wersjach wydawanych we wczesnych latach 80 miały
– tapicerka jak boczki itd była „szmaciana”
Brak tunelu środkowego występował też w wyżej wersji..
Dla kontrastu Golf 2 w latach 90 mógł mieć już wyposażenie nie odbiegające od stosunkowo współczesnych popularnych aut, nie myląc z nowymi..
Wspomaganie, klima, abs, elektryczny szyby, lusterka, podgrzewane fotele, lusterka, welur, skóra jako tapicerka, elektryczne pasy bezpieczeństwa, tzw, łamacze kolan, komputer pokładowy, czy nawet pełny elektryczny licznik, tzn zero analogu, wszystko na wyświetlaczach jak w Knight Riderze.
Nie wspominając o koncepcie z 1984r!, który powstał i działa.. i można go oglądać w muzeum.. Co w tym koncepcie, min takie smaczki, jak automatycznie obniżanie wysokości zawieszenia po przekroczeniu 120km/h, oraz automatycznie regulujące wysokość w zależności od załadunku
Silnik 1.8 generujący moc 180KM – z przyspieszeniem do 100 w 7sek.
kontrola trakcji, elektryczne wspomaganie kierownicy, system komunikatów głosowych, coś ala jak w Vel Satisie, nawigacja strzałkowa,
System Start Stop, znany z dzisiejszych aut.
Radioodtwarzacz kasetowy, które można było wyjąć i używać jak walkmana.

Powered by WPeMatico